Kuidas me kogu perega podcasti "Lastejutud" hakkasime tegema

Podcast "Lastejutud" sündis nii, et möödunud jõulude ajal paluti meie perel jõuludeks ette lugeda ja salvestada väike jõulukuuldemäng. Isa, ema ja lapsed - poiss ja tüdruk said kõik kuuldemängus oma osad. See tuli nii toredasti välja, et pereisa otsustas otsida toredaid muinasjutte, koos lastega neid sisse lugeda ja kõigile kuulamiseks üles panna. Uued lastejutud ilmuvad siis, kui nad saavad ja tahavad ilmuda. Kogu aeg ja iga päev me nendega tegeleda ei jõua, sest lapsed käivad ju koolis ja vanemad tööl.

Tavaliselt teeme nädalas juurde 1-2 juttu. Lapsed loevad mikrofoni ees jutu sisse ja see salvestatakse arvutisse. Siis asub isa juttu arvutis töötlema, paneb juurde muusika ja heliefektid ning lõpuks riputab uue jutu kõigile lastele kuulamiseks üles. Jutte on hea kuulata õhtul voodis, autoga sõites või lihtsalt niisama, kui tuju peale tuleb. Kui alustada kuulamist esimestest juttudest, siis hakkavad järgmised tavaliselt ise käima, nii et pole vaja neid ükshaaval sisse lülitada. Meie püüame juttude tehnilist poolt kogu aeg paremaks muuta - et kõne oleks puhas ja emotsionaalne ja muusika samuti sobiva tugevusega. Me unistame sellest, et "Lastejuttude" kuulamine annab kuulajatele hea enesetunde ja rahuliku meele. Ja muidugi on muinasjutud alati õpetlikud.

Kui teile "Lastejutud" meeldivad, siis soovitage seda ka oma sõpradele ja tuttavatele, kelle peres on väikesed lapsed, kellele meeldib jutte kuulata. Ning kui teil on hea idee, kuidas Lastejutud veel paremaks teha või soovite spetsiaalselt mõnda muinasjuttu kuulda, siis kirjutage meiliaadressil priith@gmail.com!

Head kuulamist!

"Lastejuttude" pere